Početna stranica > Novosti

Autoput u funkciji do kraja godine

Autoput u funkciji do kraja godine
13.04.2010. god.

 GRADIŠKA - Ministar saobraćaja i veza RS Nedeljko Čubrilović juče je u mjestu Čatrnja pustio u saobraćaj novoizgrađeni nadvožnjak na ukrštanju autoputa Banja Luka - Gradiška i magistralnog puta Gradiška - Kozarska Dubica.

 
Autoput Banja Luka - Gradiška trebalo bi da bude u funkciji do kraja godine.
Čubrilović je rekao da je nadvožnjak dug oko 100 metara i da je njegova izgradnja koštala oko 1,5 miliona maraka.
- Raduje nas činjenica da će stanovništvo u neposrednoj blizini imati priliku nesmetano da prelazi gradilište autoputa i da više nećemo imati opravdanih pritužbi mještana ovog kraja, kojima je to što nadvožnjak nije bio izgrađen ometalo komunikaciju sa centrom opštine - kazao je Čubrilović.
Dodao je da bi krajem septembra trebalo da budu završeni svi objekti na autoputu Banja Luka - Gradiška, izuzev mahovljanske petlje, a biće izgrađen i cijeli putni pravac od Gradiške do Mahovljana.
- Autoput od Banje Luke do Gradiške biće otvoren za saobraćaj prije izgradnje mosta na Savi, jer će mahovljanska petlja biti prilagođena za korišćenje ovog autoputa - kazao je Čubrilović.
Dodao je da će svi koji budu prelazili državnu granicu morati da koriste stari granični prelaz i postojeći most preko Save.
Direktor "Autoputeva" RS Dušan Topić rekao je da je izgrađeni nadvožnjak prvi u nizu objekata koji treba da budu pušteni u saobraćaj.
- Veoma je značajan posebno zbog toga što rješava problem koji smo posljednjih mjeseci imali, a to je korišćenje zaobilaznice za lokalni i tranzitni saobraćaj koji je bio opterećen, tako da smo sada riješili pitanje korišćenja zaobilaznice - kazao je Topić.
Šef nadzora na izgradnji autoputa Banja Luka - Gradiška Frenk Flanagan izrazio je zadovoljstvo zbog gradnje nadvožnjaka i istakao da očekuje uspješan završetak i ostalih objekta na autoputu.
Mještani okolnih naselja nisu krili zadovoljstvo zbog završetka mosta jer su, kažu, imali mnogo problema tokom izgradnje nadvožnjaka.
- Stvarala se velika prašina prilikom izgradnje i korišćenja zaobilaznice. Posebno velike probleme imali smo mi čije se kuće nalaze u neposrednoj blizini - kazao je mještanin Dragoljub Stokić.
 
Most
 
Kada je u pitanju izgradnja mosta preko Save, Nedeljko Čubrilović je rekao da "Hrvatske ceste" rade taj projekat, te da je Ministarstvo saobraćaja i veza RS imenovalo svoje ljude u zajedničku komisiju.
- Prema ranije definisanim uslovima, 50 odsto troškova snosi Republika Srpske, a 50 odsto Hrvatska. Nadamo se da će u toku ove godine biti završen projekat i izabran izvođač - kazao je Čubrilović.


  • Izvor
  • Glas Srpske
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....

Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...


Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....

Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA