Почетна страница > Новости

Aутопут у функцији до краја године

Aутопут у функцији до краја године
13.04.2010. год.

 ГРAДИШКA - Министар саобраћаја и веза РС Недељко Чубриловић јуче је у мјесту Чатрња пустио у саобраћај новоизграђени надвожњак на укрштању аутопута Бања Лука - Градишка и магистралног пута Градишка - Козарска Дубица.

 
Aутопут Бања Лука - Градишка требало би да буде у функцији до краја године.
Чубриловић је рекао да је надвожњак дуг око 100 метара и да је његова изградња коштала око 1,5 милиона марака.
- Радује нас чињеница да ће становништво у непосредној близини имати прилику несметано да прелази градилиште аутопута и да више нећемо имати оправданих притужби мјештана овог краја, којима је то што надвожњак није био изграђен ометало комуникацију са центром општине - казао је Чубриловић.
Додао је да би крајем септембра требало да буду завршени сви објекти на аутопуту Бања Лука - Градишка, изузев маховљанске петље, а биће изграђен и цијели путни правац од Градишке до Маховљана.
- Aутопут од Бање Луке до Градишке биће отворен за саобраћај прије изградње моста на Сави, јер ће маховљанска петља бити прилагођена за коришћење овог аутопута - казао је Чубриловић.
Додао је да ће сви који буду прелазили државну границу морати да користе стари гранични прелаз и постојећи мост преко Саве.
Директор "Aутопутева" РС Душан Топић рекао је да је изграђени надвожњак први у низу објеката који треба да буду пуштени у саобраћај.
- Веома је значајан посебно због тога што рјешава проблем који смо посљедњих мјесеци имали, а то је коришћење заобилазнице за локални и транзитни саобраћај који је био оптерећен, тако да смо сада ријешили питање коришћења заобилазнице - казао је Топић.
Шеф надзора на изградњи аутопута Бања Лука - Градишка Френк Фланаган изразио је задовољство због градње надвожњака и истакао да очекује успјешан завршетак и осталих објекта на аутопуту.
Мјештани околних насеља нису крили задовољство због завршетка моста јер су, кажу, имали много проблема током изградње надвожњака.
- Стварала се велика прашина приликом изградње и коришћења заобилазнице. Посебно велике проблеме имали смо ми чије се куће налазе у непосредној близини - казао је мјештанин Драгољуб Стокић.
 
Мост
 
Када је у питању изградња моста преко Саве, Недељко Чубриловић је рекао да "Хрватске цесте" раде тај пројекат, те да је Министарство саобраћаја и веза РС именовало своје људе у заједничку комисију.
- Према раније дефинисаним условима, 50 одсто трошкова сноси Република Српске, а 50 одсто Хрватска. Надамо се да ће у току ове године бити завршен пројекат и изабран извођач - казао је Чубриловић.


  • Извор
  • Глас Српске
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...


Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....

Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...


Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година....

На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА