Okupirane teritorije – Na brzinu pišem ovaj blog post, pa nemojte mi zameriti ako negde ima grešaka.
Vraćam se iz teretane, idem uz brdo i sa brda trče dve cure, ništa neobično. Odmah za njima dva automobila, oba automobila sam prepoznao, jedan od ovog druga M.K., drugi od I.V., nisam video koliko je njih bilo u autu, jer su jednostavno proleteli pored mene, a za njima je odmah išla policija.
Počeo sam da sumnjam da se nešto na Brdu zbiva, a kada sam video da je još nekoliko automobila projurilo ka brdu, nešto se na brdu desilo, garantujem.
Potrčim malo uzbrdo, krenem ka kući, prođem malo moju ulicu, odjednom se čuje žestoka svađa i galama, ljudi se deru, a odjednom pucnjava iz raznih oružja. Ljudi jure, svi se sklanjaju iza nekih zidova, paljba sve jača i jača…
Krenem ka kući da javim šta je bilo, ljudi odjednom izleću iz kuća, žene kukaju, keva počela da se trese od straha, više sam se uplašio kad sam video nju nego sve ovo…
Posle sam se čuo sa ovim drugovima, koji su svuda raspoređeni, i priča je sledeća.
D.V., ne znam kako tačno su Šiptari uhvatili kod „Zgrada“ u multietničkom delu naselja, inače, Srbi su se u te zgrade skoro uselili, kao i Šiptari. Dogovor je bio da se naprave po 5 naših i njihovih kuća, mi smo napravili 5, a oni 55. Tako je to kad imamo slabe političare.
Kada su D.V. Šiptari uhvatili, tukli su ga bez milosti, prvo kundaktom od puške, dok je ležao na zemlji, i većim kamenjem, kažu da su mu lice uništili. Ovi drugi, koji su bili na slavi kod V.Đ. su čuli za to i odmah pojurili tamo, to su ona dva automobila koja su prošla pored mene. Automatski su javili i policiji.
U kolima su bili V.LJ., S.M., M.K. , i I.V. Kada su stigli tamo, izleteli su iz koli i krenuli da brane D.V. koga su Šiptari već uveliko gazili. Odjednom, izbila je svađa i čarka tu između Srba i Šiptara, i odjednom se pojavio taj Šiptar koji je otvorio rafal na Srbe, tom prilikom su V.Đ. i S.M. ranjeni.
Istog momenta, policajac koji je stigao je otvorio paljbu iz službenog pištolja na Šiptara, ali je dobio metak u kičmu. Kako kaže M.K., koji je trenutno u bolnici jer mu nije dobro, unutrašnji organi su mu se videli zbog veličine rupe od metka.
Inače, automobil čiji je vlasnik M.K. je skroz izbušen mecima, gume su izbušene. Na bandašima ih je odvezao..
V.Đ. je povređen u nogu, policajac R.V. je teško povređen u kičmu, D.V. je u bolnici gde mu krpe lice, dok sam upravo zvao druga koji je u bolnici i čeka šta će biti tokom operacije Sava, on je najteže povređen, kažu da je teže povređen.
Neka im Bog pomogne…