Окупиране територије – На брзину пишем овај блог пост, па немојте ми замерити ако негде има грешака.
Враћам се из теретане, идем уз брдо и са брда трче две цуре, ништа необично. Одмах за њима два аутомобила, оба аутомобила сам препознао, један од овог друга М.К., други од И.В., нисам видео колико је њих било у ауту, јер су једноставно пролетели поред мене, а за њима је одмах ишла полиција.
Почео сам да сумњам да се нешто на Брду збива, а када сам видео да је још неколико аутомобила пројурило ка брду, нешто се на брду десило, гарантујем.
Потрчим мало узбрдо, кренем ка кући, прођем мало моју улицу, одједном се чује жестока свађа и галама, људи се деру, а одједном пуцњава из разних оружја. Људи јуре, сви се склањају иза неких зидова, паљба све јача и јача…
Кренем ка кући да јавим шта је било, људи одједном излећу из кућа, жене кукају, кева почела да се тресе од страха, више сам се уплашио кад сам видео њу него све ово…
После сам се чуо са овим друговима, који су свуда распоређени, и прича је следећа.
Д.В., не знам како тачно су Шиптари ухватили код „Зграда“ у мултиетничком делу насеља, иначе, Срби су се у те зграде скоро уселили, као и Шиптари. Договор је био да се направе по 5 наших и њихових кућа, ми смо направили 5, а они 55. Тако је то кад имамо слабе политичаре.
Када су Д.В. Шиптари ухватили, тукли су га без милости, прво кундактом од пушке, док је лежао на земљи, и већим камењем, кажу да су му лице уништили. Ови други, који су били на слави код В.Ђ. су чули за то и одмах појурили тамо, то су она два аутомобила која су прошла поред мене. Аутоматски су јавили и полицији.
У колима су били В.Љ., С.М., М.К. , и И.В. Када су стигли тамо, излетели су из коли и кренули да бране Д.В. кога су Шиптари већ увелико газили. Одједном, избила је свађа и чарка ту између Срба и Шиптара, и одједном се појавио тај Шиптар који је отворио рафал на Србе, том приликом су В.Ђ. и С.М. рањени.
Истог момента, полицајац који је стигао је отворио паљбу из службеног пиштоља на Шиптара, али је добио метак у кичму. Како каже М.К., који је тренутно у болници јер му није добро, унутрашњи органи су му се видели због величине рупе од метка.
Иначе, аутомобил чији је власник М.К. је скроз избушен мецима, гуме су избушене. На бандашима их је одвезао..
В.Ђ. је повређен у ногу, полицајац Р.В. је тешко повређен у кичму, Д.В. је у болници где му крпе лице, док сам управо звао друга који је у болници и чека шта ће бити током операције Сава, он је најтеже повређен, кажу да је теже повређен.
Нека им Бог помогне…