Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
RT: Tramp za sada neće mobilisati Oružane snage da uguše proteste - savetnik za nacionalnu bezbednost
31.05.2020. god.
Američki predsednik za sada stavljati Nacionalnu gardu pod komandu Oružanih snaga, izjavio je savetnik za nacionalnu bezbednost Robert O`Brajan. Odluka o upućivanju vojske zavisi od guvernera država, dodao je on.
"U ovom trenutku nećemo federalizovati gardu", rekao je Robert O'Brajan, a prenosi Rojters.
Guverneri i gradonačelnici ostaće zaduženi za donošenje odluka o sprovođenju zakona tokom neprekidnih sukoba zbog ubistva Džordža Flojda od strane policije Minesote.
Predsjednik Donald Tramp ranije je upozoravao da državne i gradske vlasti trebaju primeniti strožu taktiku u suzbijanju nereda širom zemlje. U suprotnom, savezna vlada će upotrebiti "neograničenu moć naše vojske" i izvršiti "mnoga hapšenja".
„Federalizacija“ znači postavljanje pripadnika Nacionalne garde, koji se ponekad nazivaju vojnicima građanima pod operativnu komandu Pentagona i vrhovnog komandanta, uz aktivne vojne oficire koji preuzimaju komandni lanac.
Američka nacionalna garda prethodno je bila federalizovana za potrebe intervencija Vašingtona u inostranstvu, uključujući rat u Iraku 2003. godine i invazije na Avganistan. Kod kuće se ova shema koristila i nakon uragana "Ketrin" 2005. godine.
Izvor: Vostok / RT
"U ovom trenutku nećemo federalizovati gardu", rekao je Robert O'Brajan, a prenosi Rojters.
Guverneri i gradonačelnici ostaće zaduženi za donošenje odluka o sprovođenju zakona tokom neprekidnih sukoba zbog ubistva Džordža Flojda od strane policije Minesote.
Predsjednik Donald Tramp ranije je upozoravao da državne i gradske vlasti trebaju primeniti strožu taktiku u suzbijanju nereda širom zemlje. U suprotnom, savezna vlada će upotrebiti "neograničenu moć naše vojske" i izvršiti "mnoga hapšenja".
„Federalizacija“ znači postavljanje pripadnika Nacionalne garde, koji se ponekad nazivaju vojnicima građanima pod operativnu komandu Pentagona i vrhovnog komandanta, uz aktivne vojne oficire koji preuzimaju komandni lanac.
Američka nacionalna garda prethodno je bila federalizovana za potrebe intervencija Vašingtona u inostranstvu, uključujući rat u Iraku 2003. godine i invazije na Avganistan. Kod kuće se ova shema koristila i nakon uragana "Ketrin" 2005. godine.
Izvor: Vostok / RT
- Izvor
- Tanjug
- foto: © REUTERS/Carlos Barria / RT/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »
















