Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
РТ: Трамп за сада неће мобилисати Оружане снаге да угуше протесте - саветник за националну безбедност
31.05.2020. год.
Амерички председник за сада стављати Националну гарду под команду Оружаних снага, изјавио је саветник за националну безбедност Роберт О`Брајан. Одлука о упућивању војске зависи од гувернера држава, додао је он.
"У овом тренутку нећемо федерализовати гарду", рекао је Роберт О'Брајан, а преноси Ројтерс.
Гувернери и градоначелници остаће задужени за доношење одлука о спровођењу закона током непрекидних сукоба због убиства Џорџа Флојда од стране полиције Минесоте.
Предсједник Доналд Трамп раније је упозоравао да државне и градске власти требају применити строжу тактику у сузбијању нереда широм земље. У супротном, савезна влада ће употребити "неограничену моћ наше војске" и извршити "многа хапшења".
„Федерализација“ значи постављање припадника Националне гарде, који се понекад називају војницима грађанима под оперативну команду Пентагона и врховног команданта, уз активне војне официре који преузимају командни ланац.
Америчка национална гарда претходно је била федерализована за потребе интервенција Вашингтона у иностранству, укључујући рат у Ираку 2003. године и инвазије на Авганистан. Код куће се ова схема користила и након урагана "Кетрин" 2005. године.
Извор: Восток / РТ
"У овом тренутку нећемо федерализовати гарду", рекао је Роберт О'Брајан, а преноси Ројтерс.
Гувернери и градоначелници остаће задужени за доношење одлука о спровођењу закона током непрекидних сукоба због убиства Џорџа Флојда од стране полиције Минесоте.
Предсједник Доналд Трамп раније је упозоравао да државне и градске власти требају применити строжу тактику у сузбијању нереда широм земље. У супротном, савезна влада ће употребити "неограничену моћ наше војске" и извршити "многа хапшења".
„Федерализација“ значи постављање припадника Националне гарде, који се понекад називају војницима грађанима под оперативну команду Пентагона и врховног команданта, уз активне војне официре који преузимају командни ланац.
Америчка национална гарда претходно је била федерализована за потребе интервенција Вашингтона у иностранству, укључујући рат у Ираку 2003. године и инвазије на Авганистан. Код куће се ова схема користила и након урагана "Кетрин" 2005. године.
Извор: Восток / РТ
- Извор
- Танјуг
- фото: © REUTERS/Carlos Barria / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Интервју са Павлом Бушујевим, руководитељем Одељења за балканска истраживања Института за земље ЗНД...
У интервјуу за РГМ.Журнал, Павел Бушујев, шеф Одељења за балканске студије Института земаља ЗНД, говорио је о менталитету власти и народа на Балкану, о томе које гласине остају пука...
Ваше Високопреосвештенство...
На питање уредника портала RuSerbia.com о дугорочним последицама НАТО бомбардовања осиромашеним уранијумом у Србији и НАТО биолошких лабораторија у Украјини и потреби формалног окривљавања САД и НАТО-а за наношење...
На платну промичу кадрови ослобођења Маријупоља, окружен сам публиком која аплаудира и плаче и размишљам само о једном – саборцима којих више нема, каже поводом премијере документарног филма “На...
Остале новости из рубрике »
















