Terzić želi da na sudu dokaže nevinost
Direktor policije Milorad Veljović izjavio je da se bivši predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić predao jutros Upravi kriminalističke policije Beograda.
Veljović je rekao da je Terzić, koji je bio u bekstvu od januara 2008. godine, došao u pratnju svog advokata Anta Boškovića i podsetio da je za Terzićem bila raspisana međunarodna poternica i da mu je određen pritvor.
Direktor policije rekao je da će Terzić u zakonskom roku biti sproveden u Centralni zatvor u Beogradu, pošto je na snazi rešenje Višeg suda kojim mu je određen pritvor.
Prethodno je advokatska kancelarija "Batić" saopštila da se bivši predsednik Terzić stavio na raspolaganje pravosudnim organima Srbije, jer želi da na sudu dokaže svoju nevinost.
"Zvezdan Terzić veruje u srpsko pravosuđe. On će sudu predočiti dokaze na sve okolnosti i ukazati da je njegov progon bio samo u funkciji medijske kampanje bivše vlasti", saopštio je njegov branilac Vladan Batić.
Batić je rekao da će zatražiti da se Terziću ukine pritvor, koji mu je, kako je rekao određen jedino zbog bojazni od bekstva.
"Njegovom odlukom da dobrovoljno uđe u postupak taj razlog automatski prestaje, utoliko pre što je kao garanciju da će se uredno odazivati pozivima suda ponudio jemstvo u iznosu od 200.000 evra još početkom jula prošle godine, o čemu do sada nije odlučeno", rekao je Batić.
"Na taj način, stekli su se uslovi da se postupak normalno odvija i da se Zvezdan Terzić brani sa slobode i verujem da će odluka Višeg suda u Beogradu biti upravo takva", saopštio je Vladan Batić.
Zvezdan Terzić je već dve godine u bekstvu, a mediji su spekulisali da se krije na relaciji Crna Gora Rusija, prenosi Tanjug.
Ministarstvo pravde Srbije najavilo je da će tražiti hapšenje i izručenje svih okrivljenih koji se nalaze u Crnoj Gori posle zaključenja sporazuma o izručenju okrivljenih, koji je počeo da se primenjuje odmah po potpisivanju 29. oktobra u Beogradu.
Početak suđenja Terziću i trojici njegovih saradnika zbog sumnje da su nezakonito prisvojili oko četiri miliona evra od transfera fudbalera OFK Beograd u inostrane klubove zakazan je za 17. januar 2011. u Višem sudu u Beogradu.
Optužnica protiv Terzića
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je u julu optužnicu protiv Terzića i trojice njegovih saradnika, zbog sumnje da su protivpravno prisvajali novac od transfera fudbalera u inostrane klubove.
Osim Terzića, optužnicom su obuhvaćeni funkcioneri kluba Milovan Ikodinović, Vladimir Bulatović i fudbalski menadžer Dušan Podunavac.
Optuženima se na teret stavlja krivično delo zloupotrebe službenog položaja, a preti im kazna do 12 godina zatvora.
Terzić je optužen da je 1998. godine, kao direktor OFK Beograda, uz pomoć Nikodinovića, uzeo 1,1 milion nemačkih maraka zloupotrebama u prelasku fudbalera Vanje Grubača iz OFK "Beograda" u nemački "Hamburgeršport ferajn".
Druga tačka optužnice Terzića tereti da je, 2003. godine, prilikom prelaska fudbalera Srđana Stanića iz OFK Beograda u moskovski Spartak, zaključio dva ugovora o transferu, od 1,7 miliona evra i od 400.000 evra, od kojih je OFK Beogradu" uplaćeno 400.000 evra, a 1,3 miliona evra preduzeću "Integrejtid investment servisiz".
Tako je Terzić, prema navodima optužnice, tom preduzeću pribavio nelegalnu korist od 1,3 miliona evra, a Upravni odbor OFK "Beograda" neistinito obavestio da klubu od tog transfera pripada 400.000 evra.
Terzić, Bulatović i Podunavac optuženi su da su, krajem 2005. godine i početkom 2006. godine, zloupotrebama u transferu fudbalera Branislava Ivanovića iz OFK "Beograda" u moskovsku "Lokomotivu" preduzeću "Gardian vorldvajd" pribavili nelegalnu korist od dva miliona evra.
Bulatović je optužen da je Podunavcu pribavio nelegalnu korist od 100.000 evra, prilikom prelaska fudbalera Stevana Stošića iz OFK "Beograda" u špansku "Malagu".
Terzić je izabran za predsednika Fudbalskog saveza Srbije 22. januara 2005. godine, a u bekstvu je više od dve i po godine i njemu će se suditi u odsustvu, ako ne bude uhapšen.
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Međunarodni olimpijski komitet saopštio je da je odluka „zasnovana na dokazima i stručnim procenama“...
Neverovatno finale u skoku uvis obeležilo je Svetsko prvenstvo u Tokiju, a srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je bronzanu medalju. Finale je dva puta prekidano zbog jake kiše, ali je...
„Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...
"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...
"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...
Na Atletskom stadionu u Kraljevu danas je održan prvi dan Prvenstva Srbije za seniore, uz učešće čak 260 takmičara iz cele zemlje. Publika je uživala u vrhu...
Ostale novosti iz rubrike »
















