Почетна страница > Новости

Терзић жели да на суду докаже невиност

Терзић жели да на суду докаже невиност
11.11.2010. год.
Бивши председник ФСС-а Звездан Терзић предао се полицији и у законском року биће спроведен у Централни затвор, изјавио директор полиције Милорад Вељовић. Терзић жели да докаже своју невиност на суду, рекао његов бранилц Владан Батић.

Директор полиције Милорад Вељовић изјавио је да се бивши председник Фудбалског савеза Србије Звездан Терзић предао јутрос Управи криминалистичке полиције Београда.

Вељовић је рекао да је Терзић, који је био у бекству од јануара 2008. године, дошао у пратњу свог адвоката Анта Бошковића и подсетио да је за Терзићем била расписана међународна потерница и да му је одређен притвор.

Директор полиције рекао је да ће Терзић у законском року бити спроведен у Централни затвор у Београду, пошто је на снази решење Вишег суда којим му је одређен притвор.

Претходно је адвокатска канцеларија "Батић" саопштила да се бивши председник Терзић ставио на располагање правосудним органима Србије, јер жели да на суду докаже своју невиност.

"Звездан Терзић верује у српско правосуђе. Он ће суду предочити доказе на све околности и указати да је његов прогон био само у функцији медијске кампање бивше власти", саопштио је његов бранилац Владан Батић.

Батић је рекао да ће затражити да се Терзићу укине притвор, који му је, како је рекао одређен једино због бојазни од бекства.

"Његовом одлуком да добровољно уђе у поступак тај разлог аутоматски престаје, утолико пре што је као гаранцију да ће се уредно одазивати позивима суда понудио јемство у износу од 200.000 евра још почетком јула прошле године, о чему до сада није одлучено", рекао је Батић.

"На тај начин, стекли су се услови да се поступак нормално одвија и да се Звездан Терзић брани са слободе и верујем да ће одлука Вишег суда у Београду бити управо таква", саопштио је Владан Батић.

Звездан Терзић је већ две године у бекству, а медији су спекулисали да се крије на релацији Црна Гора Русија, преноси Танјуг.

Министарство правде Србије најавило је да ће тражити хапшење и изручење свих окривљених који се налазе у Црној Гори после закључења споразума о изручењу окривљених, који је почео да се примењује одмах по потписивању 29. октобра у Београду.

Почетак суђења Терзићу и тројици његових сарадника због сумње да су незаконито присвојили око четири милиона евра од трансфера фудбалера ОФК Београд у иностране клубове заказан је за 17. јануар 2011. у Вишем суду у Београду.

Оптужница против Терзића


Више јавно тужилаштво у Београду подигло је у јулу оптужницу против Терзића и тројице његових сарадника, због сумње да су противправно присвајали новац од трансфера фудбалера у иностране клубове.

Осим Терзића, оптужницом су обухваћени функционери клуба Милован Икодиновић, Владимир Булатовић и фудбалски менаџер Душан Подунавац.

Оптуженима се на терет ставља кривично дело злоупотребе службеног положаја, а прети им казна до 12 година затвора.

Терзић је оптужен да је 1998. године, као директор ОФК Београда, уз помоћ Никодиновића, узео 1,1 милион немачких марака злоупотребама у преласку фудбалера Вање Грубача из ОФК "Београда" у немачки "Хамбургершпорт ферајн".

Друга тачка оптужнице Терзића терети да је, 2003. године, приликом преласка фудбалера Срђана Станића из ОФК Београда у московски Спартак, закључио два уговора о трансферу, од 1,7 милиона евра и од 400.000 евра, од којих је ОФК Београду" уплаћено 400.000 евра, а 1,3 милиона евра предузећу "Интегрејтид инвестмент сервисиз".

Тако је Терзић, према наводима оптужнице, том предузећу прибавио нелегалну корист од 1,3 милиона евра, а Управни одбор ОФК "Београда" неистинито обавестио да клубу од тог трансфера припада 400.000 евра.

Терзић, Булатовић и Подунавац оптужени су да су, крајем 2005. године и почетком 2006. године, злоупотребама у трансферу фудбалера Бранислава Ивановића из ОФК "Београда" у московску "Локомотиву" предузећу "Гардиан ворлдвајд" прибавили нелегалну корист од два милиона евра.

Булатовић је оптужен да је Подунавцу прибавио нелегалну корист од 100.000 евра, приликом преласка фудбалера Стевана Стошића из ОФК "Београда" у шпанску "Малагу".

Терзић је изабран за председника Фудбалског савеза Србије 22. јануара 2005. године, а у бекству је више од две и по године и њему ће се судити у одсуству, ако не буде ухапшен.




Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међународни олимпијски комитет саопштио је да је одлука „заснована на доказима и стручним проценама“...


Невероватно финале у скоку увис обележило је Светско првенство у Токију, а српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је бронзану медаљу. Финале је два пута прекидано због јаке кише, али је...

 „Када смо добили позив из Бразила да учествујемо на Светском првенству, једино смо селектор и ја веровали да је то оствариво. Говорили су да смо луди, да нећемо успети...


"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...

"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...


Na Atletskom stadionu u Kraljevu danas je održan prvi dan Prvenstva Srbije za seniore, uz učešće čak 260 takmičara iz cele zemlje. Publika je uživala u vrhu...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА