Sabljarka u "Deltinoj" mreži
Ribarska sreća je ponovo poslužila čuvenu trojku sa Škvera Obrada Gojkovića, Miroslava Miškovića, vlasnika kompanije Delta, i Steva Damjanovića. Samo deset dana pošto su nedaleko od ostrva Mamula na ulazu u Bokokotorski zaliv ulovili kapitalnu sabljarku (276 cm, 86 kg), posrećilo im se i drugi put. U istom rejonu juče su uhvatili sabljarku dužine 270 cm i tešku 140 kg.
- Posrećilo nam se ponovo. Gotovo na istom mjestu kao i 28. jula pao je novi kapitalac. I ovaj slučaj pokazuje da su sabljarke u našim vodama veoma česte i da ih čovjek može uloviti ako je malo uporan. Bilo je, kao i prošlog puta, prilično napora da ribu umirimo. I ovaj naš ulov će spremati poznati kuvar Anto-Koko Arapović. Dio ulova će biti podijeljen domaćinski, dok će dio završiti i na tržištu - rekao je za "Dan" Obrad Gojković, jedan od trojice srećnih ribara.
- Izvor
- dan.cg.yu
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










