Vlada preporučila Srbima sa KiM da neučestvuju na izborima
Vlada Srbije preporučila je Srbima sa Kosmeta, posle konsultacija s predsednikom Srbije Borisom Tadićem, da ne izađu na raspisane pokrajinske izbore na Kosovu i Metohiji, zakazane za 17. novembar.
'Vlada Srbije i predsednik Republike nastaviće konsultacije oko pitanja lokalnih izbora koje su raspisali organi Privremenih institucija samouprave u Pokrajini', navodi se u saopštenju vlade.
Vlada Srbije smatra da 'ni posle osam godina od kada je uvedena misija UN na Kosovu i Metohiji nisu obezbedjeni elementarni uslovi za bezbedan i slobodan život Srba i drugih nealbanaca u Pokrajini'.
'Posebno je poražavajuće da dve trećine Srba sa Kosova i Metohije i dalje žive kao prognanici van Kosmeta i da im nije omogućeno da se vrate svojim kućama', navodi se u saopštenju.
Vlada Srbije je odluku donela posle 'detaljno obavljenih razgovora s predsednikom Republike Borisom Tadićem, koji u potpunosti zastupa isti stav kao i Vlada Srbije', navodi se u saopštenju.
- Izvor
- RTS
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










