Početna stranica > Novosti

Gadafi o demokratiji

Gadafi o demokratiji
09.10.2007. god.

Lider Libije Moamer Gadafi višepartijsku demokratiju nazvao je izmišljotinom vlada koje građane tretiraju kao magarce. Gadafi je u prošlonedeljnom govoru izjavio da njegova zemlja nikada neće napustiti svoj model „države masa”, odnosno sistem u kom se odluke donose na velikim skupovima naroda. „Oni govore o prenošenju vlasti alternativama vlasti. Šta to znači? To znači da građane jašu kao magarce”, rekao je Gadafi, prenela je agencija Džana. „Svet je već sit partija i izbora. Čak se i zapadni intelektualci gade višepartijskog sistema i izbornih farsi. Oni su svesni činjenice da to što se događa nije demokratija nego falsifikat”, dodao je Gadafi.

Gadafi je vlast osvojio državnim udarom 1969, a osam godina kasnije, na osnovu njegove „Zelene knjige”, uspostavljen je društveni sistem koji je kombinacija socijalizma, islama i panarabizma.

Skupovi lokalnih zajednica, poznati kao Osnovni narodni kongresi, koje kontrolišu revolucionarni komiteti, prosleđuju svoje odluke višim komitetima i kongresima, a na vrhu piramide takve vlasti je klasa nacionalnih zvaničnika.



  • Izvor
  • Tanjug
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA