Почетна страница > Новости

Гадафи о демократији

Гадафи о демократији
09.10.2007. год.

Лидер Либије Моамер Гадафи вишепартијску демократију назвао је измишљотином влада које грађане третирају као магарце. Гадафи је у прошлонедељном говору изјавио да његова земља никада неће напустити свој модел „државе маса”, односно систем у ком се одлуке доносе на великим скуповима народа. „Они говоре о преношењу власти алтернативама власти. Шта то значи? То значи да грађане јашу као магарце”, рекао је Гадафи, пренела је агенција Џана. „Свет је већ сит партија и избора. Чак се и западни интелектуалци гаде вишепартијског система и изборних фарси. Они су свесни чињенице да то што се догађа није демократија него фалсификат”, додао је Гадафи.

Гадафи је власт освојио државним ударом 1969, а осам година касније, на основу његове „Зелене књиге”, успостављен је друштвени систем који је комбинација социјализма, ислама и панарабизма.

Скупови локалних заједница, познати као Основни народни конгреси, које контролишу револуционарни комитети, прослеђују своје одлуке вишим комитетима и конгресима, а на врху пирамиде такве власти је класа националних званичника.



  • Извор
  • Тањуг
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА