Početna stranica > Novosti

Škotski nacionalisti započeli kampanju za pripremu referenduma o odvajanju od Velike Britanije

24.10.2011. god.

Vlasti Škotske su danas započele kampanju za pripremu referenduma o nezavisnosti od Velike Britanije. Odluka o tome je doneta na konferenciji vladajuće Škotske nacionalne stranke, koja je održana u nedelju u gradu Invernes. Nacionalisti su osvojili većinu glasova na izborima u lokalnom parlamentu u maju i formirali vladu, izjavivši o planovima da se održi referendum o nezavisnosti u periodu od 2014. do 2016. godine. „Nijedan političar, tim pre iz Londona, ne sme da odlučuje o budućnosit Škotske“, - izjavio je prvi ministar Škotske, lider stranke Aleks Selmond. On je dao do znanja da se nacionalisti zalažu za celoviti suverenitet, koji podrazumeva sopstvenu vojsku i uklanjanje sa teritorije Škotske britansko atomsko oružje.



  • Izvor
  • Golos Rossii/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA