Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Škotski nacionalisti započeli kampanju za pripremu referenduma o odvajanju od Velike Britanije
24.10.2011. god.
Vlasti Škotske su danas započele kampanju za pripremu referenduma o nezavisnosti od Velike Britanije. Odluka o tome je doneta na konferenciji vladajuće Škotske nacionalne stranke, koja je održana u nedelju u gradu Invernes. Nacionalisti su osvojili većinu glasova na izborima u lokalnom parlamentu u maju i formirali vladu, izjavivši o planovima da se održi referendum o nezavisnosti u periodu od 2014. do 2016. godine. „Nijedan političar, tim pre iz Londona, ne sme da odlučuje o budućnosit Škotske“, - izjavio je prvi ministar Škotske, lider stranke Aleks Selmond. On je dao do znanja da se nacionalisti zalažu za celoviti suverenitet, koji podrazumeva sopstvenu vojsku i uklanjanje sa teritorije Škotske britansko atomsko oružje.
- Izvor
- Golos Rossii/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »









