Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Шкотски националисти започели кампању за припрему референдума о одвајању од Велике Британије
24.10.2011. год.
Власти Шкотске су данас започеле кампању за припрему референдума о независности од Велике Британије. Одлука о томе је донета на конференцији владајуће Шкотске националне странке, која је одржана у недељу у граду Инвернес. Националисти су освојили већину гласова на изборима у локалном парламенту у мају и формирали владу, изјавивши о плановима да се одржи референдум о независности у периоду од 2014. до 2016. године. „Ниједан политичар, тим пре из Лондона, не сме да одлучује о будућносит Шкотске“, - изјавио је први министар Шкотске, лидер странке Алекс Селмонд. Он је дао до знања да се националисти залажу за целовити суверенитет, који подразумева сопствену војску и уклањање са територије Шкотске британско атомско оружје.
- Извор
- Голос России/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »









