Studenti i Univerzitet snose posljedice zbog neprimjene Zakona o visokom obrazovanju
Studentska organizacija Univerziteta u Banjaluci (SOBL) saopštila je da se na ovom univerzitetu još ne primjenjuje Zakon o visokom obrazovanju, zbog čega će i studenti i Univerzitet snositi velike posljedice.
Iz SOBL-a ističu da Senat Univerziteta u Banjaluci, koji bi trebalo da usvoji nova pravila studiranja, još ne postoji, iako su predloženi članovi ispred studenata i svih fakulteta.
"Neusvajanjem pravila studiranja, studenti su već sada u zabuni i ne znaju koliko bodova nose njihovi seminarski ispiti, parcijalne provjere znanja ili eksperimentalne vježbe. Na Univerzitetu u Banjaluci prema zakonskim propisima treba da postoje jedinstvena pravila studiranja", navodi SOBL.
Podsjećajući da su Senat i Upravni odbor Univerziteta trebalo da budu konstituisani do 1. oktobra, SOBL je ponovio optužbe na račun dekana Poljoprivrednog fakulteta Nikole Mićića i pojedince sa Univerziteta da ruše SOBL kako bi uticali na izbor predstavnika studenata u Senatu.
- Izvor
- AGENCIJE
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










