Почетна страница > Новости

Студенти и Универзитет сносе посљедице због непримјене Закона о високом образовању

Студенти и Универзитет сносе посљедице због непримјене Закона о високом образовању
02.12.2007. год.

 Студентска организација Универзитета у Бањалуци (СОБЛ) саопштила је да се на овом универзитету још не примјењује Закон о високом образовању, због чега ће и студенти и Универзитет сносити велике посљедице.

Из СОБЛ-а истичу да Сенат Универзитета у Бањалуци, који би требало да усвоји нова правила студирања, још не постоји, иако су предложени чланови испред студената и свих факултета.

"Неусвајањем правила студирања, студенти су већ сада у забуни и не знају колико бодова носе њихови семинарски испити, парцијалне провјере знања или експерименталне вјежбе. На Универзитету у Бањалуци према законским прописима треба да постоје јединствена правила студирања", наводи СОБЛ.

Подсјећајући да су Сенат и Управни одбор Универзитета требало да буду конституисани до 1. октобра, СОБЛ је поновио оптужбе на рачун декана Пољопривредног факултета Николе Мићића и појединце са Универзитета да руше СОБЛ како би утицали на избор представника студената у Сенату.



  • Извор
  • АГЕНЦИЈЕ
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА