Glasanje za predsjednika Srbije u Banjaluci
Državljani Srbije koji žive ili trenutno borave u Republici Srpskoj /RS/ moći će 20. januara da glasaju za predsjednika Srbije na biračkom mjestu koje će za njih biti otvoreno u Generalnom konzulatu Srbije u Banjaluci.
Srni je u Konzulatu Srbije potvrđeno da će ovo glasačko mjesto biti otvoreno od 7.00 do 20.00 časova i da se na posebnom izvodu iz biračkog spiska za ovo mjesto nalazi 325 lica.
Radi identifikacije, birači će na glasačkom mjestu morati da pokažu važeći lični dokument Srbije - pasoš, ličnu kartu ili vozačku dozvolu.
Pravo da glasaju imaju svi punoljetni državljani Srbije, koji žive ili trenutno borave u RS, a upisani su u posebne izvode iz biračkog spiska za glasanje u inostranstvu.
To u konkretnom slučaju znači da je riječ o licima koja su ranije glasala u Generalnom konzulatu u Banjaluci, a nisu se u međuvremenu odjavila, kao i onim koji su se do 30. decembra 2007. godine, prema utvrđenoj proceduri, registrovala da će glasati u Banjaluci, a čiju su prijavu potvrdili organi Srbije nadležni za provođenje izbora.
Oni građani sa pravom glasa koji se nisu blagovremeno prijavili i nisu uvedeni u poseban izvod iz biračkog spiska za glasanje u Banjaluci mogu glasati u Srbiji, u mjestu svog prebivališta.
Ovo biračko mjesto u Banjaluci za državljane Srbije biće otvoreno na osnovu odluke Republičke izborne komisije.
- Izvor
- AGENCIJE
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










