Почетна страница > Новости

Гласање за предсједника Србије у Бањалуци

Гласање за предсједника Србије у Бањалуци
19.01.2008. год.

 Држављани Србије који живе или тренутно бораве у Републици Српској /РС/ моћи ће 20. јануара да гласају за предсједника Србије на бирачком мјесту које ће за њих бити отворено у Генералном конзулату Србије у Бањалуци.

Срни је у Конзулату Србије потврђено да ће ово гласачко мјесто бити отворено од 7.00 до 20.00 часова и да се на посебном изводу из бирачког списка за ово мјесто налази 325 лица.

Ради идентификације, бирачи ће на гласачком мјесту морати да покажу важећи лични документ Србије - пасош, личну карту или возачку дозволу.

Право да гласају имају сви пунољетни држављани Србије, који живе или тренутно бораве у РС, а уписани су у посебне изводе из бирачког списка за гласање у иностранству.

То у конкретном случају значи да је ријеч о лицима која су раније гласала у Генералном конзулату у Бањалуци, а нису се у међувремену одјавила, као и оним који су се до 30. децембра 2007. године, према утврђеној процедури, регистровала да ће гласати у Бањалуци, а чију су пријаву потврдили органи Србије надлежни за провођење избора.

Они грађани са правом гласа који се нису благовремено пријавили и нису уведени у посебан извод из бирачког списка за гласање у Бањалуци могу гласати у Србији, у мјесту свог пребивалишта.

Ово бирачко мјесто у Бањалуци за држављане Србије биће отворено на основу одлуке Републичке изборне комисије.



  • Извор
  • АГЕНЦИЈЕ
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА