Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
U Škotskoj započeta kampanja protiv nezavisnosti
26.06.2012. god.
Danas je u Škotskoj započela kampanja protiv izlaska zemlje iz sastava Ujedinjene Kraljevine. Zemlja se inače priprema za referendum po pitanju nezavisnosti. Kampanju predvodi bivši ministar vlade Alister Darling koji smatra da je referendum o nezavisnosti karta u jedan pravac - ka stanju neopredeljenosti. Škotska će u sastavu Velike Britanije dobiti u ekonomskoj, političkoj i socijalnoj sferi, smatra on.
Zvanično je kampanja za izlazak Škotske iz sastava Velike Britanije započela krajem maja. Referendum će se verovatno održati 2014. godine.
- Izvor
- Golos Rossii, foto: © Flickr.com/James.Stringer/cc-by-nc/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










