Početna stranica > Novosti

Vlada Kuvajta podnela ostavku

Vlada Kuvajta podnela ostavku
26.06.2012. god.

Vlada Kuvajta je u ponedeljak podnela ostavku emiru Sabahu al-Ahmedu aš-Sabahu u uslovima političke krize koja je obuhvatila tu bliskoističnu zemlju, članicu OPEK-a i jednog od ključnih saveznika SAD u regionu.

U poslednje vreme je došlo do sukoba između parlamenta u kojem su većina poslanici opozicije i kabineta ministra koji kontroliše klan aš-Sabaha. Dva ministra su smenjena pod optužbama za korupciju i zloupotrebu punomoćja.

Od 2006. godine u Kuvajtu je bilo nekoliko kriznih momenata zbog borbe unutar klana aš-Sabaha. Te krize su dovodile tri puta do raspuštanja parlamenta – 2006., 2008. i 2009. godine.



  • Izvor
  • Golos Rossii, foto: © Flickr.com/kuwait kites team/cc-by-nc-sa 3.0/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA