Почетна страница > Новости

Влада Кувајта поднела оставку

Влада Кувајта поднела оставку
26.06.2012. год.

Влада Кувајта је у понедељак поднела оставку емиру Сабаху ал-Ахмеду аш-Сабаху у условима политичке кризе која је обухватила ту блискоистичну земљу, чланицу ОПЕК-а и једног од кључних савезника САД у региону.

У последње време је дошло до сукоба између парламента у којем су већина посланици опозиције и кабинета министра који контролише клан аш-Сабаха. Два министра су смењена под оптужбама за корупцију и злоупотребу пуномоћја.

Од 2006. године у Кувајту је било неколико кризних момената због борбе унутар клана аш-Сабаха. Те кризе су доводиле три пута до распуштања парламента – 2006., 2008. и 2009. године.



  • Извор
  • Голос России, фото: © Flickr.com/kuwait kites team/cc-by-nc-sa 3.0/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА