RS traži ratifikaciju Dejtona i odlazak OHR-a
Zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentrane skupštine BiH Milorad Živković najavio je da će u Parlamentranoj skupštini BiH zatražiti analizu svih do sada prenesenih nadležnosti sa entiteta na nivo Bosne i Hercegovine.
Kazao je da se „političari u BiH moraju uozbiljiti i raditi ono za što su izabrani“, a to znači stvaranje uslova za odlazak OHR-a iz BiH.
Govoreći o provedenim i reformama koje se nalaze pred BiH, Živković je u emisiji RTRS-a rekao da je RS spremna za razgovore, za razliku od zvaničnika iz Federacije BiH, „koji se kriju iza međunarodne zajednice“.
Ustvrdio je i da je ozbiljna poruka političarima i potreba što skorijeg ratifikovanja Dejtonskog sporazuma u Parlamentranoj skupštini BiH, nakon čega je moguće pristupiti reformi Ustava.
- Izvor
- FENA
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










