Почетна страница > Новости

РС тражи ратификацију Дејтона и одлазак ОХР-а

РС тражи ратификацију Дејтона и одлазак ОХР-а
09.06.2008. год.

Замјеник предсједавајућег Представничког дома Парламентране скупштине БиХ Милорад Живковић најавио је да ће у Парламентраној скупштини БиХ затражити анализу свих до сада пренесених надлежности са ентитета на ниво Босне и Херцеговине.

Казао је да се „политичари у БиХ морају уозбиљити и радити оно за што су изабрани“, а то значи стварање услова за одлазак ОХР-а из БиХ.

Говорећи о проведеним и реформама које се налазе пред БиХ, Живковић је у емисији РТРС-а рекао да је РС спремна за разговоре, за разлику од званичника из Федерације БиХ, „који се крију иза међународне заједнице“.

Устврдио је и да је озбиљна порука политичарима и потреба што скоријег ратификовања Дејтонског споразума у Парламентраној скупштини БиХ, након чега је могуће приступити реформи Устава.



  • Извор
  • ФЕНА
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА