РС тражи ратификацију Дејтона и одлазак ОХР-а
Замјеник предсједавајућег Представничког дома Парламентране скупштине БиХ Милорад Живковић најавио је да ће у Парламентраној скупштини БиХ затражити анализу свих до сада пренесених надлежности са ентитета на ниво Босне и Херцеговине.
Казао је да се „политичари у БиХ морају уозбиљити и радити оно за што су изабрани“, а то значи стварање услова за одлазак ОХР-а из БиХ.
Говорећи о проведеним и реформама које се налазе пред БиХ, Живковић је у емисији РТРС-а рекао да је РС спремна за разговоре, за разлику од званичника из Федерације БиХ, „који се крију иза међународне заједнице“.
Устврдио је и да је озбиљна порука политичарима и потреба што скоријег ратификовања Дејтонског споразума у Парламентраној скупштини БиХ, након чега је могуће приступити реформи Устава.
- Извор
- ФЕНА
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










