Početna stranica > Novosti

Dve srebrne medalje za srpske veslače

Dve srebrne medalje za srpske veslače
20.09.2008. god.

Srpski dvojac bez kormilara, Nikola Stojić i Goran Jagar, osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u veslanju koje se održava u grčkom gradu Maratonu, a isto odličje pripalo je i četvercu bez kormilara za lake veslače, u sastavu: Veljko Urošević, Nenad Babaović, Goran Nedeljković i Miloš Tomić.

Ivi Obradović izmakla je bronzana medalja u skifu za samo 73 stotinke, pošto je kroz cilj prošla kao četvrta, dok je četverac bez kormilara u apsolutnoj kategoriji, u sastavu: Ivan Ostojić, Aleksandar Radović, Marko Marjanović i Čedomir Nikolić bio treći u B finalu, što znači da je Evropski šampionat završio kao 9. u ukupnom plasmanu.

Stojić i Jagar dobro su startovali u finalu dvojaca bez kormilara, vodeći bitku sa Bernarom i Kadoom iz Francuske za prvo mesto. Veći deo trke naša posada je bila na čelu, ali u poslednjih 500 metara Grci Ciompanidis i Gavrilidis pojačali su ritam i prvi prošli kroz cilj u vremenu 6:29,42 minuta. Stojić i Jagar zaostali su 1,79 sekundi za pobednikom, dok su Bernar i Kado morali da se zadovolje bronzanom medaljom.

U finalu lakog četverca Urošević, Babović, Nedeljković i Tomić ponovo su slabo startovali i posle 500 metara bili tek 4. Kako je trka odmicala srpski četverac je pojačavao tempo da bi u sjajnom finišu stigao do srebra, zaostavši 3,5 sekundi za „zlatnim” Italijanima. Bronzana medalja pripala je češkom četvercu.



  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA