Почетна страница > Новости

Две сребрне медаље за српске веслаче

Две сребрне медаље за српске веслаче
20.09.2008. год.

Српски двојац без кормилара, Никола Стојић и Горан Јагар, освојио је сребрну медаљу на Европском првенству у веслању које се одржава у грчком граду Маратону, а исто одличје припало је и четверцу без кормилара за лаке веслаче, у саставу: Вељко Урошевић, Ненад Бабаовић, Горан Недељковић и Милош Томић.

Иви Обрадовић измакла је бронзана медаља у скифу за само 73 стотинке, пошто је кроз циљ прошла као четврта, док је четверац без кормилара у апсолутној категорији, у саставу: Иван Остојић, Александар Радовић, Марко Марјановић и Чедомир Николић био трећи у Б финалу, што значи да је Европски шампионат завршио као 9. у укупном пласману.

Стојић и Јагар добро су стартовали у финалу двојаца без кормилара, водећи битку са Бернаром и Кадоом из Француске за прво место. Већи део трке наша посада је била на челу, али у последњих 500 метара Грци Циомпанидис и Гаврилидис појачали су ритам и први прошли кроз циљ у времену 6:29,42 минута. Стојић и Јагар заостали су 1,79 секунди за победником, док су Бернар и Кадо морали да се задовоље бронзаном медаљом.

У финалу лаког четверца Урошевић, Бабовић, Недељковић и Томић поново су слабо стартовали и после 500 метара били тек 4. Како је трка одмицала српски четверац је појачавао темпо да би у сјајном финишу стигао до сребра, заоставши 3,5 секунди за „златним” Италијанима. Бронзана медаља припала је чешком четверцу.



  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА