Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Egipat: Poginulo 11 srpskih turista
16.07.2009. god.
Kairo -- Jedanaest turista iz Srbije poginulo je u autobuskoj nesreći kod egipatskog mesta Luksora, rekao za B92 ambasador Srbije u Kairu Dejan Vasiljević.
Vasiljević je preneo podatke koje je ambasada dobila od bolnice u Hurgadi. Prema njegovim rečima, u autobusu je bilo 17 srpskih turista. Povređeni su prebačeni u dve obližnje bolnice u Hurgadi i Safagi, na egipatskoj istočnoj obali Crvenog mora.
Prema podacima egipatske policije, u nesreći su poginula i dva Egipćanina, a povređeno je ukupno 14 osoba.
Turisti iz Srbije su u Egipat otputovali preko turističke agencije Perla turs iz Novog Sada. U ambasadi su preneli policijska saznanja da je za sudar najverovatnije odgovoran kamion.
Vasiljević je preneo podatke koje je ambasada dobila od bolnice u Hurgadi. Prema njegovim rečima, u autobusu je bilo 17 srpskih turista. Povređeni su prebačeni u dve obližnje bolnice u Hurgadi i Safagi, na egipatskoj istočnoj obali Crvenog mora.
Prema podacima egipatske policije, u nesreći su poginula i dva Egipćanina, a povređeno je ukupno 14 osoba.
Turisti iz Srbije su u Egipat otputovali preko turističke agencije Perla turs iz Novog Sada. U ambasadi su preneli policijska saznanja da je za sudar najverovatnije odgovoran kamion.
- Izvor
- B92
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










