Početna stranica > Novosti

Naučnici vide budućnost energetike u kosmičkim solarnim centralama

25.01.2012. god.

Budućnost energetike je u orbitalnim kosmičkim solarnim centralama, smatra ruski profesor Vitalij Meljnikov. Pretpostavlja se da će solarna baterija u orbiti prenositi signal sa svoje antene na zemaljsku. Sada se oko 60% energije proizvodi prilikom sagorevanja nafte i gasa. Sa ovim gorivom centralne zagađuju životnu sredinu, a njegovi izvori su limitirani, tako da će kosmički analozi rešiti ekološki problem. U poređenju sa nuklearnim one se odlikuju jednostavnošću, ne prete katastrofalnim posledicama prilikom havarija i ne zahtevaju utilizaciju posle završetka eksploatacije, podvukao je Meljnikov. Po njegovim rečima, osim Rusije planove za stvaranje kosmičkih solarnih centrala razrađuju SAD, EU, Kina i Japan.



  • Izvor
  • Golos Rossii/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA