Почетна страница > Новости

Научници виде будућност енергетике у космичким соларним централама

25.01.2012. год.

Будућност енергетике је у орбиталним космичким соларним централама, сматра руски професор Виталиј Мељников. Претпоставља се да ће соларна батерија у орбити преносити сигнал са своје антене на земаљску. Сада се око 60% енергије производи приликом сагоревања нафте и гаса. Са овим горивом централне загађују животну средину, а његови извори су лимитирани, тако да ће космички аналози решити еколошки проблем. У поређењу са нуклеарним оне се одликују једноставношћу, не прете катастрофалним последицама приликом хаварија и не захтевају утилизацију после завршетка експлоатације, подвукао је Мељников. По његовим речима, осим Русије планове за стварање космичких соларних централа разрађују САД, ЕУ, Кина и Јапан.



  • Извор
  • Голос России/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА