Danas o najnižoj plati
Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Rade Ristović najavio je da je realno da danas bude potpisan opšti kolektivni ugovor između predstavnika Vlade RS, Saveza sindikata i Unije udruženja poslodavaca RS.
"Dogovoreno je da konačno budu određene smjernice o povećanju najniže plate i definisanju pitanja u vezi sa toplim obrokom koji se radnicima obezbjeđuje u vlastitoj režiji", rekao je Ristović novinarima juče nakon sjednice Ekonomsko-socijalnog savjeta RS.
On je istakao da će visina najniže plate biti definisana na današnjem sastanku.
Predsjednica Saveza sindikata RS Ranka Mišić smatra da je važno to što će opšti kolektivni ugovor definisati minimalna prava za sve radnike u RS.
Mišićeva kaže da je za Sindikat važno to što se otvorilo pitanje povećanja najniže plate, dok je za topli obrok bitno da sadrži potrebnu kalorijsku vrijednost.
Predsjednik Unije udruženja poslodavaca RS Ranko Milić izjavio je će do početka sastanka biti
"konsultovana baza o nekim ustupcima koje treba načiniti radi iznalaženja kompromisa".
- Izvor
- RTRS
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











