Данас о најнижој плати
Министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Раде Ристовић најавио је да је реално да данас буде потписан општи колективни уговор између представника Владе РС, Савеза синдиката и Уније удружења послодаваца РС.
"Договорено је да коначно буду одређене смјернице о повећању најниже плате и дефинисању питања у вези са топлим оброком који се радницима обезбјеђује у властитој режији", рекао је Ристовић новинарима јуче након сједнице Економско-социјалног савјета РС.
Он је истакао да ће висина најниже плате бити дефинисана на данашњем састанку.
Предсједница Савеза синдиката РС Ранка Мишић сматра да је важно то што ће општи колективни уговор дефинисати минимална права за све раднике у РС.
Мишићева каже да је за Синдикат важно то што се отворило питање повећања најниже плате, док је за топли оброк битно да садржи потребну калоријску вриједност.
Предсједник Уније удружења послодаваца РС Ранко Милић изјавио је ће до почетка састанка бити
"консултована база о неким уступцима које треба начинити ради изналажења компромиса".
- Извор
- РТРС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











