Navijači hapšeni po nacionalnom principu
"Srpska lista" juče je najoštrije osudila odnos Ministarstva unutrašnjih poslova prema crnogorskim i srpskim građanima koji su pritvoreni zbog incidenata koji su se dogodili uoči, tokom i nakon fudbalske utakmice između podgoričke Budućnosti i splitskog Hajduka.
"Nepošteno je i nenormalno da nijesu uhapšeni hrvatski navijači koji su od Debelog brijega do Podgorice širili rasnu, nacionalnu i vjersku mržnju, uz iskazivanje nedvosmislenih aspiracija za djelovima Crne Gore prilikom skandiranja kojima je teritorija države nazivana Hrvatskom", ocijenio je portparol SL Dobrilo Dedeić.
On je u izjavi dostavljenoj agenciji Mina kazao da su građani Srbije, koji su uhapšeni 19. jula, obavijestili SL da su "pripadnici MUP-a prema njima nekorektno postupali i da su ljudi na budvanskim plažama lišavani slobode isključivo po nacionalnom principu".
"I dok su navijači iz Hrvatske pravili teške izgrede, udarali i vrijeđali policiju, više od deset puta se fizički obračunali sa narodom od Herceg Novog do Budve, izazvali nekoliko požara na području Lješanske nahije, organi državolike tvorevine nijesu reagovali, odnosno nijesu pohapsili te ekstremiste", kazao je Dedeić.
Prema njegovim riječima, SL je "informisana da postoje uvjerljive indicije da se iz republičkog tužilaštva vrše pritisci da se dodatno oteža položaj osoba srpske nacionalosti, koji su se suprotstavili divljanju ustaških provokatora koji su namjeravali da ugroze građanski mir i turističku sezonu u Crnoj Gori".
"Naši sunarodnici koji su bili u pritvoru informisali su nas i da je na Jazu 500 Hrvata krenulo da se fizički obračuna sa 50 mještana i turista iz Srbije, i da su policajci tokom sukoba nasrnuli na Srbe i pucali u vazduh u pravcu turista iz Srbije i mještana", rekao je Dedeić.
SL traži da se "hitno i bez odlaganja sa licima srpske nacionalnosti postupi identično kao i sa Hrvatima kojima je omogućena potpuna sloboda, bez obzira na teške prekršaje građanskog reda i mira i ugrožavanja života crnogorskih građana".
"Ti velikohrvatski ekstremisti su nas, nakon divljanja u privatnoj državi, ostavili da se međusobno svađamo i o jadu zabavljamo oko toga da li se treba oduprijeti nečijem ekstremizmu i, ko zna kojem po redu, pozivu `Srbe na vrbe`", zaključio je Dedeić.
- Izvor
- dan.cg.yu
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











