Moramo voditi računa o Srbima iz Crne Gore
Ministar za energetiku u Vladi Srbije Aleksandar Popović naglasio je da Srbija ima obavezu da vodi računa o Srbima koji žive u okruženju.
- Srbija mora voditi računa o srpskom stanovništvu u Crnoj Gori - objasnio je Popović za "Dan".
On je dodao da Srbija, između ostalog, zbog crnogorskih Srba, treba da gradi dobre odnose sa Crnom Gorom.
Sličan stav je nedavno prilikom boravka u Podgorci saopštio potpredsjednik Vlade Srbije Božidar Đelić koji je, između ostalog, najavio da će studenti iz Crne Gore koji se izjašnjavaju kao Srbi u Srbiji biti tretirani isto kao srbijanski studenti.
Đelić se sastao sa predstavnicima opozicionih stranaka u Crnoj Gori i u Beograd odnio 70.000 potpisa Srba iz Crne Gore koji su zatražili dvojno državljanstvo.
Ministarka za dijasporu Milica Čubrilo nedavno je za naš list izjavila da Vlada Srbije razmatra inicijativu crnogorskih Srba za dobijanje dvojnog državljanstva.
Ministar Popović se u razgovoru za "Dan", kao član republičkog kabineta, osvrnuo i na rješavanje statusa Kosova i Metohije koje zaokuplja pažnju svjetske javnosti.
- Rješenje za pokrajinu moralo bi da bude u skladu sa međunarodnim pravom - poručio je Popović.
Prema njegovim riječima, status Kosova i Metohije moralo bi da se rješava u skladu sa principima civilizovanog svijeta na kojima on funkcioniše od 1945. godine do danas.
- Izvor
- dan.cg.yu
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











