Морамо водити рачуна о Србима из Црне Горе
Министар за енергетику у Влади Србије Александар Поповић нагласио је да Србија има обавезу да води рачуна о Србима који живе у окружењу.
- Србија мора водити рачуна о српском становништву у Црној Гори - објаснио је Поповић за "Дан".
Он је додао да Србија, између осталог, због црногорских Срба, треба да гради добре односе са Црном Гором.
Сличан став је недавно приликом боравка у Подгорци саопштио потпредсједник Владе Србије Божидар Ђелић који је, између осталог, најавио да ће студенти из Црне Горе који се изјашњавају као Срби у Србији бити третирани исто као србијански студенти.
Ђелић се састао са представницима опозиционих странака у Црној Гори и у Београд однио 70.000 потписа Срба из Црне Горе који су затражили двојно држављанство.
Министарка за дијаспору Милица Чубрило недавно је за наш лист изјавила да Влада Србије разматра иницијативу црногорских Срба за добијање двојног држављанства.
Министар Поповић се у разговору за "Дан", као члан републичког кабинета, осврнуо и на рјешавање статуса Косова и Метохије које заокупља пажњу свјетске јавности.
- Рјешење за покрајину морало би да буде у складу са међународним правом - поручио је Поповић.
Према његовим ријечима, статус Косова и Метохије морало би да се рјешава у складу са принципима цивилизованог свијета на којима он функционише од 1945. године до данас.
- Извор
- dan.cg.yu
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











