Vladika Filaret traži sud i završetak agonije
Vladika mileševski Filaret koji već sedmi dan štrajkuje glađu na srpsko-crnogorskoj granici juče je poručio vladama Srbije i Crne Gore da ga izvedu na sud i tako "završe agoniju".
- Poručujem im, izvedite me, gospodo, na sud pa mi sudite, ali oni nemaju hrabrosti to da urade. Onda bi se ova agonija istog momenta završila i ja bih se spremao za sud i obavljao svoje eparhijske poslove - rekao je vladika mileševski.
On je 28. avgusta počeo štrajk glađu na granici Srbije i Crne Gore, jer mu crnogorska policija ne dozvoljava da uđe u Crnu Goru uz obrazloženje da se nalazi na spisku osoba Haškog tribunala koje pomažu haškim bjeguncima. Vladika mileševski je istakao da neće prekinuti protest i da će ostati tu gdje jest.
- Meni je mirna savjest oni koji su o ovo uvalili i sebe i mene neka sagledaju kako ćemo iz svega izaći - rekao je vladika Filaret.
On je postavio pitanje ko pravi sporne spiskove i poručio da se, ukoliko oni postoje, iznesu pred javnost.
- Ko pravi spiskove u 21. vijeku? To pitanje treba pokrenuti i skupštinsko da bude. Treba podstaći i širu temu o demokratiji i spiskovima u Srbiji - rekao je vladika mileševski.
U prethodnih sedam dana vladiku mileševskog Filareta na srpsko-crnogorskoj granici obišlo je više od četiri hiljade vjernika.
- Izvor
- Fokus
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











