Владика Филарет тражи суд и завршетак агоније
Владика милешевски Филарет који већ седми дан штрајкује глађу на српско-црногорској граници јуче је поручио владама Србије и Црне Горе да га изведу на суд и тако "заврше агонију".
- Поручујем им, изведите ме, господо, на суд па ми судите, али они немају храбрости то да ураде. Онда би се ова агонија истог момента завршила и ја бих се спремао за суд и обављао своје епархијске послове - рекао је владика милешевски.
Он је 28. августа почео штрајк глађу на граници Србије и Црне Горе, јер му црногорска полиција не дозвољава да уђе у Црну Гору уз образложење да се налази на списку особа Хашког трибунала које помажу хашким бјегунцима. Владика милешевски је истакао да неће прекинути протест и да ће остати ту гдје јест.
- Мени је мирна савјест они који су о ово увалили и себе и мене нека сагледају како ћемо из свега изаћи - рекао је владика Филарет.
Он је поставио питање ко прави спорне спискове и поручио да се, уколико они постоје, изнесу пред јавност.
- Ко прави спискове у 21. вијеку? То питање треба покренути и скупштинско да буде. Треба подстаћи и ширу тему о демократији и списковима у Србији - рекао је владика милешевски.
У претходних седам дана владику милешевског Филарета на српско-црногорској граници обишло је више од четири хиљаде вјерника.
- Извор
- Фокус
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











