Pitanje kompenzacije o „Katinjskom slučaju“ se ne postavlja
U Evropskom sudu za prava čoveka (ESPČ) u Strazburgu se ne postavlja pitanje o kompenzaciji zbog „Katinjskog slučaja“. Ovo je rekla advokat Ana Stavicka, koja zastupa interese porodica poljskih oficira, koji su poginuli u Katinju. Po njenim rečima, za tužioce ja bitnije da se žalba pravno zadovolji, a najvažnije je moralno zadovoljenje. Stavicka je potvrdila da je suština žalbe u rehabilitaciji poginulih. U okviru „Katinjskog slučaja“ istražuje se ubistvo 22 hiljada poljskih vojnika i oficira na teritoriji SSSR 1940. godine. SSSR je za streljanje Poljaka optužio nemačke okupatore, ali je 1990. godine rukovodstvo zemlje priznalo svoju odgovornost.
- Izvor
- Golos Rossii/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »










