Питање компензације о „Катињском случају“ се не поставља
У Европском суду за права човека (ЕСПЧ) у Стразбургу се не поставља питање о компензацији због „Катињског случаја“. Ово је рекла адвокат Ана Ставицка, која заступа интересе породица пољских официра, који су погинули у Катињу. По њеним речима, за тужиоце ја битније да се жалба правно задовољи, а најважније је морално задовољење. Ставицка је потврдила да је суштина жалбе у рехабилитацији погинулих. У оквиру „Катињског случаја“ истражује се убиство 22 хиљада пољских војника и официра на територији СССР 1940. године. СССР је за стрељање Пољака оптужио немачке окупаторе, али је 1990. године руководство земље признало своју одговорност.
- Извор
- Голос России/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »










