Početna stranica > Novosti

Roskosmos bi mogao angažovati NASA radi provere verzije o uticaju američkog radara na „Fobos-Grunt“

20.01.2012. god.

Roskosmos bi mogao angažovati eksperte iz NASA-e radi provere verzije o uticaju američkog radara na rusku interplanetarnu stanicu „Fobos-Grunt“, rekao je Vladimir Popovkin na radio stanici „Vesti FM“. Precizirao je da komisija ovu verziju razmatra samo kao jedan od mogućih razloga nesreće „Fobosa“. U prvom redu se proverava da li je došlo do grešaka prilikom proizvodnje i konstruisanja, rekao je Popovkin. Interplanetarna stanica „Fobos-Grunt“ je lansirana u noći između 8. i 9. novembra prošle godine. Aparat nije uspeo da izađe na trajektoriju leta prema Marsu, u januaru su njegovi fragmenti pali u Pacifik. Stejt department SAD demantuje verziju prema kojoj je do nesreće došlo zbog zračenja američkih radara na Maršalskim ostrvima.



  • Izvor
  • Golos Rossii/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA