Roskosmos bi mogao angažovati NASA radi provere verzije o uticaju američkog radara na „Fobos-Grunt“
Roskosmos bi mogao angažovati eksperte iz NASA-e radi provere verzije o uticaju američkog radara na rusku interplanetarnu stanicu „Fobos-Grunt“, rekao je Vladimir Popovkin na radio stanici „Vesti FM“. Precizirao je da komisija ovu verziju razmatra samo kao jedan od mogućih razloga nesreće „Fobosa“. U prvom redu se proverava da li je došlo do grešaka prilikom proizvodnje i konstruisanja, rekao je Popovkin. Interplanetarna stanica „Fobos-Grunt“ je lansirana u noći između 8. i 9. novembra prošle godine. Aparat nije uspeo da izađe na trajektoriju leta prema Marsu, u januaru su njegovi fragmenti pali u Pacifik. Stejt department SAD demantuje verziju prema kojoj je do nesreće došlo zbog zračenja američkih radara na Maršalskim ostrvima.
- Izvor
- Golos Rossii/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »










