Почетна страница > Новости

Роскосмос би могао ангажовати НАСА ради провере верзије о утицају америчког радара на „Фобос-Грунт“

20.01.2012. год.

Роскосмос би могао ангажовати експерте из НАСА-е ради провере верзије о утицају америчког радара на руску интерпланетарну станицу „Фобос-Грунт“, рекао је Владимир Поповкин на радио станици „Вести ФМ“. Прецизирао је да комисија ову верзију разматра само као један од могућих разлога несреће „Фобоса“. У првом реду се проверава да ли је дошло до грешака приликом производње и конструисања, рекао је Поповкин. Интерпланетарна станица „Фобос-Грунт“ је лансирана у ноћи између 8. и 9. новембра прошле године. Апарат није успео да изађе на трајекторију лета према Марсу, у јануару су његови фрагменти пали у Пацифик. Стејт департмент САД демантује верзију према којој је до несреће дошло због зрачења америчких радара на Маршалским острвима.



  • Извор
  • Голос России/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА