“Dženeral elektrik” zainteresovan da investira u RS
BANJALUKA, Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik razgovarao je danas sa predsjednikom i glavnim menadžerom američke kompanije “Dženeral elektrik” /General Electric/ Nanijem Bekalijem o mogućnostima saradanje na modernizaciji i rekonstrukciji željezničkog saobraćaja u Srpskoj, kao i o saradnji u oblastima energetike, vodosnabdijevanja i avio-saobraćaja.
U saopštenju iz Biroa Vlade RS za odnose sa javnošću navodi se da su predstavnici “Dženeral elektrika” izrazili zainteresovanost da investiraju u RS i da, zajedno sa Vladom Srpske, rade na razvijanju strateških i infrastrukturnih sektora.
Premijer Dodika razgovarao je sa predstavnicima američke kompanije u Bukureštu, gdje se održava godišnja ceremonija “Dženeral elektrika” za region Balkana.
- Izvor
- Kapital
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











