Osnovana organizacija studenata farmacije Banja Luka
Na inicijativu 198 studenata Medicinskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci sa odseka Farmacija, juče je održana Osnivačka skupština Organizacije studenata farmacije Banjaluka (OSF).
Na sednici Skupštine usvojen je Statut i izabrani su organi upravljanja OSF-a.
Za prvog predsednika izabran je Jovan Jović, student četvrte godine Medicinskog fakulteta (odsek Farmacija), a za potpredsednika Nikolina Đurđić, student pete godine.
Generalni sekretar OSF je Milanka Gligić, student treće godine Medicinskog fakulteta (odsek Farmacija).
Programski ciljevi OSF-a su ostvarivanje prava i interesa studenata Medicinskog fakulteta sa odseka Farmacija, poboljšanje nastavno-naučnog procesa na Fakultetu, te poboljšanje studentskog standarda.
OSF će svoje ciljeve ostvarivati u saradnji sa institucijama Fakulteta i drugim institucijama.
Osnivačka skupština OSF-a je zaključila da će srađivati sa Studentskom organizacijom Univerziteta u Banjoj Luci (SOBL) sa ciljem ostvarivanja prava i interesa studenata, odnosno podržavati SOBL kao studentsko predstavničko telo u predstavljanju studenata pred organima Univerziteta u Banjoj Luci.
- Izvor
- www.studentskisvet.com
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











