SOBL: Suvišna svaka dilema ko može predstavljati studente Univerziteta u Banjaluci
Izjavu da su na Filozofskom fakultetu u Banjaluci u tekućoj akademskoj godini jedino održani izbori za Skupštinu Studentske organizacije Univerziteta u Banjaluci (SOBL), na kojima su studenti imali pravo da biraju u i budu birani, svojeručno je
potpisao 81 student Filozofskog fakulteta, saopštio je danas SOBL.
"Svaka dilema u smislu ko može da predstavlja studente
Univerziteta u Banjaluci pred organima Univerziteta je bespotrebna i suvišna. Jedino predstavnici koji su izabrani na Skupštini SOBL-a, a čiji su članovi birani na neposrednim izborima 22.januara ove godine imaju
legitimitet da predstavljaju studente", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da svi postupci usmjereni protiv SOBL-a čine SOBL snažnijim, što, kako se navodi, dokazuje interes studenata koji se prijavljuju ovih dana za rad u Radnim grupama SOBL-a.
Prijavljivanje studenata za Radne grupe SOBL-a iz oblasti
studentskih prava, studentskog standarda, nauke, kulture, sporta, zabave i međunarodne saradnje traje do 22. februara ove godine, nakon čega će one biti formirane, odnosno imenovani njihovi koordinatori.
- Izvor
- AGENCIJE
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











