СОБЛ: Сувишна свака дилема ко може представљати студенте Универзитета у Бањалуци
Изјаву да су на Филозофском факултету у Бањалуци у текућој академској години једино одржани избори за Скупштину Студентске организације Универзитета у Бањалуци (СОБЛ), на којима су студенти имали право да бирају у и буду бирани, својеручно је
потписао 81 студент Филозофског факултета, саопштио је данас СОБЛ.
"Свака дилема у смислу ко може да представља студенте
Универзитета у Бањалуци пред органима Универзитета је беспотребна и сувишна. Једино представници који су изабрани на Скупштини СОБЛ-а, а чији су чланови бирани на непосредним изборима 22.јануара ове године имају
легитимитет да представљају студенте", наводи се у саопштењу.
Додаје се да сви поступци усмјерени против СОБЛ-а чине СОБЛ снажнијим, што, како се наводи, доказује интерес студената који се пријављују ових дана за рад у Радним групама СОБЛ-а.
Пријављивање студената за Радне групе СОБЛ-а из области
студентских права, студентског стандарда, науке, културе, спорта, забаве и међународне сарадње траје до 22. фебруара ове године, након чега ће оне бити формиране, односно именовани њихови координатори.
- Извор
- АГЕНЦИЈЕ
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











