Stokman: Balon američke ekonomije može lako da pukne
Stokman u eseju za Njujork tajms piše da je politika kvantitativnog labavljenja koju je sprovodio Fed nakon kreditne krize preplavila berze novcem, iako je realna ekonomija i dalje slaba. Kombinacija ta dva faktora, prema riječima Stokmana, nije održiva.
Stokman, bivši kongresmen iz Mičigena i autor knjige „Velika deformacija: Korupcija i kapitalizam u Americi” koja će u utorak biti objavljena, navodi da, jednom kada balon pukne, neće biti nove runde pomoći poput one koju su banke primile 2008.
„Umjesto toga, Amerika će ući u eru štednje i oštrih političkih konflikta, uništavajući ionako slabe ostatke privrednog rasta”, navodi Stokman u svojoj knjizi.
- Izvor
- Frontal
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











