Стокман: Балон америчке економије може лако да пукне
Стокман у есеју за Њујорк тајмс пише да је политика квантитативног лабављења коју је спроводио Фед након кредитне кризе преплавила берзе новцем, иако је реална економија и даље слаба. Комбинација та два фактора, према ријечима Стокмана, није одржива.
Стокман, бивши конгресмен из Мичигена и аутор књиге „Велика деформација: Корупција и капитализам у Америци” која ће у уторак бити објављена, наводи да, једном када балон пукне, неће бити нове рунде помоћи попут оне коју су банке примиле 2008.
„Умјесто тога, Америка ће ући у еру штедње и оштрих политичких конфликта, уништавајући ионако слабе остатке привредног раста”, наводи Стокман у својој књизи.
- Извор
- Фронтал
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











