Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Proslavljen dan nezavisnosti u Ambasadi SAD
03.07.2013. god.
Beograd-- Majkl Kirbi, američki ambasador, pred oko 3.000 zvanica u rezidenciji izrazio nadu da će odnosi dve zemlje nastaviti dalje da jačaju.
Tradicionalno, uz hamburgere, američka ambasada obeležila je Dan nezavisnosti! Majkl Kirbi, američki ambasador, pred oko 3.000 zvanica u rezidenciji SAD izrazio je nadu da će odnosi dve zemlje nastaviti da jačaju.
- Za Amerikance je 4. jul poseban dan, slavi se uz vatromet, ljudi uživaju u izletima i roštilju. U tim trenucima razmišljamo o rečima iz Deklaracije o nezavisnosti, u kojoj su naši osnivači objavili da su svi ljudi stvoreni jednaki, da im je stvoritelj podario određena neotuđiva prava, poput prava na život, slobodu i potragu za ličnom srećom - rekao je ambasador, kome je ovo prvi 4. jul u Srbiji, a kako je dodao, tokom svog boravka naučio je mnogo o toplini i snazi karaktera ljudi u Srbiji.

Pre zvanične ceremonije, Kristin Meknamara, inače jedna od finalista američkog takmičenja „Idol“, otpevala je američku i srpsku himnu, za šta je dobila veliki aplauz svih prisutnih.
Prijemu je prisustvovao državni vrh Srbije - predsednik Tomislav Nikolić, premijer Ivica Dačić, predsednik Skupštine Nebojša Stefanović, Slavica Đukić Dejanović, Suzana Grubješić, Bratislav Petković, zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara Filip Riker...
- Izvor
- Kurir
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











