Početna stranica > Novosti

Proslavljen dan nezavisnosti u Ambasadi SAD

Proslavljen dan nezavisnosti u Ambasadi SAD
03.07.2013. god.
Beograd-- Majkl Kirbi, američki ambasador, pred oko 3.000 zvanica u rezidenciji izrazio nadu da će odnosi dve zemlje nastaviti dalje da jačaju.

Tradicionalno, uz hamburgere, američka ambasada obeležila je Dan nezavisnosti! Majkl Kirbi, američki ambasador, pred oko 3.000 zvanica u rezidenciji SAD izrazio je nadu da će odnosi dve zemlje nastaviti da jačaju.

 
- Za Amerikance je 4. jul poseban dan, slavi se uz vatromet, ljudi uživaju u izletima i roštilju. U tim trenucima razmišljamo o rečima iz Deklaracije o nezavisnosti, u kojoj su naši osnivači objavili da su svi ljudi stvoreni jednaki, da im je stvoritelj podario određena neotuđiva prava, poput prava na život, slobodu i potragu za ličnom srećom - rekao je ambasador, kome je ovo prvi 4. jul u Srbiji, a kako je dodao, tokom svog boravka naučio je mnogo o toplini i snazi karaktera ljudi u Srbiji.
Pre zvanične ceremonije, Kristin Meknamara, inače jedna od finalista američkog takmičenja „Idol“, otpevala je američku i srpsku himnu, za šta je dobila veliki aplauz svih prisutnih.
 
Prijemu je prisustvovao državni vrh Srbije - predsednik Tomislav Nikolić, premijer Ivica Dačić, predsednik Skupštine Nebojša Stefanović, Slavica Đukić Dejanović, Suzana Grubješić, Bratislav Petković, zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara Filip Riker...


  • Izvor
  • Kurir


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA