Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Прослављен дан независности у Амбасади САД
03.07.2013. год.
Београд-- Мајкл Кирби, амерички амбасадор, пред око 3.000 званица у резиденцији изразио наду да ће односи две земље наставити даље да јачају.
Традиционално, уз хамбургере, америчка амбасада обележила је Дан независности! Мајкл Кирби, амерички амбасадор, пред око 3.000 званица у резиденцији САД изразио је наду да ће односи две земље наставити да јачају.
- За Американце је 4. јул посебан дан, слави се уз ватромет, људи уживају у излетима и роштиљу. У тим тренуцима размишљамо о речима из Декларације о независности, у којој су наши оснивачи објавили да су сви људи створени једнаки, да им је створитељ подарио одређена неотуђива права, попут права на живот, слободу и потрагу за личном срећом - рекао је амбасадор, коме је ово први 4. јул у Србији, а како је додао, током свог боравка научио је много о топлини и снази карактера људи у Србији.

Пре званичне церемоније, Кристин Мекнамара, иначе једна од финалиста америчког такмичења „Идол“, отпевала је америчку и српску химну, за шта је добила велики аплауз свих присутних.
Пријему је присуствовао државни врх Србије - председник Томислав Николић, премијер Ивица Дачић, председник Скупштине Небојша Стефановић, Славица Ђукић Дејановић, Сузана Грубјешић, Братислав Петковић, заменик помоћника америчког државног секретара Филип Рикер...
- Извор
- Курир
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











