Keri razgovarao sa el-Baradejem
Državni sekretar SAD Džon Keri razgovarao je telefonskim putem o situaciji u Egiptu sa jednim od opozicionih lidera ove arapske zemlje, i verovatno njenim novim premijerom, Mohamedom el-Baradejem. Američki državni sekretar je pozvao na okončanje nasilja u Egiptu i naglasio da Sjedinjene Države podržavaju "građanski prelaz države na novu vlast" i obećao pomoć Vašingtona.
Pored toga, Keri je održao telefonski razgovor i sa kolegama u Kataru, Saudijskoj Arabiji, Turskoj i sa sultanom Omana.
U subotu je, isto tako, američki državni sekretar pozvao i šefa ruske diplomatije Sergeja Lavrova. Diplomate su razgovarali o aktuelnim pitanjima iz delokruga bilateralnih odnosa.
- Izvor
- Glas Rusije, foto: EPA/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











