Кери разговарао са ел-Барадејем
Државни секретар САД Џон Кери разговарао је телефонским путем о ситуацији у Египту са једним од опозиционих лидера ове арапске земље, и вероватно њеним новим премијером, Мохамедом ел-Барадејем. Амерички државни секретар је позвао на окончање насиља у Египту и нагласио да Сједињене Државе подржавају "грађански прелаз државе на нову власт" и обећао помоћ Вашингтона.
Поред тога, Кери је одржао телефонски разговор и са колегама у Катару, Саудијској Арабији, Турској и са султаном Омана.
У суботу је, исто тако, амерички државни секретар позвао и шефа руске дипломатије Сергеја Лаврова. Дипломате су разговарали о актуелним питањима из делокруга билатералних односа.
- Извор
- Глас Русије, фото: ЕПА/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











