Američki motociklista poginuo u pokušaju da postavi rekord
Američki motocilista Bil Vorner (44) pogunuo je u bazi VVS u državi Men pokušavajući da postavi novi svetski rekord u brzini za motocikliste.
Sportista je uspeo da razvije brzinu od 458 kilometara na čas na motoru Suzuki Hayabusa, posle čega je izgubio kontrolu i izleteo sa trase. Vorner je umro u lokalnoj bolnici 75 minuta posle pada.
Poginuli as je 2011. godine postavio aktuelni rekord u brzini za motocikliste. Upravo u ovoj bazi razvio je brzinu do 501 kilometar na čas, prešavši 2,5 kilometara. Ovoga puta Vorner je planirao da postigne brzinu do 483 kilometara na čas i pređe 1,6 kilometar.
- Izvor
- Glas Rusije, foto: EPA/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











